Як обійти блокування «Вконтакті» та «Яндекса»

На днях в Україні прийняли закон, згідно якого інтернет-провайдери повинні блокувати доступ до багатьох російських ресурсів. В їх число потрапили такі популярні сайти як «Вконтакті», «Яндекс», «Мейл.ру». Обмеження доступу вже почалося, а тому мега-актуальною є інструкція як обійти блокування цих сайтів.

Як обійти блокування «Вконтакті» на комп’ютері

Є декілька різних способів зайти на сайти, до яких ваш провайдер обмежив доступ. Всі вони дуже прості і завдяки нашій детальній інструкції практично кожен може ними скористатися.

Спосіб 1: встановити розширення для браузера

Інструкція для браузера Chome. У верхньому правому куточку браузера вибираємо три вертикальні точки, у меню яке з’явилося вибираємо “Додаткові налаштування” (або “Інші інструменти”, “Дополнительные настройки”). Випаде ще одне меню, в ньому клікаємо на “Розширення” (“Расширения”).

Як обійти блокування «Вконтакті» на комп’ютері

Відкриється сторінка з встановленими розширеннями (якщо у вас ще нічого не встановлено, список буде пустий), на ній клікаємо на “Додади” (“Магазин розширень”, “Ещё разширения”).

Як обійти блокування «Вконтакті» - VPN розширення для браузера

Відкриється нова сторінка, там в полі пошуку вводимо “Browsec VPN”, натискаємо Enter на клавіатурі. З’являться результати пошуку, перше розширення – це те, що нам потрібно (хоча й інші теоретично теж підходять). Клікаємо на кнопку “Встановити” (“Додати в Chrome”, “Установить”). Підтверджуємо установку у віконечку, яке з’явиться.

Як обійти блокування «Яндекса» - VPN розширення для браузера

Наше розширення для обходу блокування «Вконтакті» та інших сайтів встановлене. Залишилося увімкнути його, для цього натискаємо на іконку планетки, яка з’явилася у верхньому правому куті браузера після встановлення Browsec VPN, там перемикаємо повзунок з OFF на ONN.

Як обійти блокування «Мейл.ру» - VPN розширення для браузера

Після цього можна вільно заходити на «Вконтакті», «Яндекс» та будь-який інший заблокований провайдером сайт. Адже тепер ваш трафік шифрується на серфері в Нідерландах і провайдер не може визначити на який сайт ви заходите.

Спосіб 2: встановити браузер Opera VPN

Якщо вам без різниці яким браузером користуватися, то можна поставити Opera VPN. Для цього заходимо сюди http://www.opera.com/ru/computer/features/free-vpn та завантажуємо цей браузер (кнопка “Завантажити”, “Скачать сейчас”).

Далі вам необхідно зайти в налаштування браузера і в пошуку ввести “vpn” без лапок, з’явиться меню, де потрібно поставити галочку напроти пункту “Увімкнути VPN”.

Як обійти блокування «Вконтакті» на комп’ютері - браузер Opera VPN

Це дозволить обійти блокування провайдером сайтів «Вконтакте», «Яндекс» та інших. Якщо ж вони як і раніше недоступні, тоді треба зробити ще одне налаштування – змінити країну.

Як обійти блокування «Вконтакті» - браузер Opera VPN

Для цього клікаємо на іконку VPN (дивіться скрін вище) і міняємо “Оптимальне розташування” на “Нідерланди” (або ж Німеччину чи будь-яку іншу з доступних країн). Після цього вже точно можна буде зайти в улюблену соцмережу чи на яндекс пошту.

Інші способи обійти блокування

 • Анонімайзери. Вводите в гуглі запит “онлайн анонімайзер”,  вибираєте будь-який з запропонованих в видачі та переходите туди. На сайті анонімайзера вводите адресу https://vk.com і потрапите у цю соцмережу. Варто зауважити, що такий спосіб ризикований, адже деякі з подібних онлайн анонімайзерів можуть красти ваші паролі.
 • Проксі сервери. Цей спосіб порівняно складний, оскільки доведеться прописувати в налаштування спеціальні IP-адреси проксі серверів. Крім того, зазвичай такі проксі досить повільні (ті що безкоштовні), тому радимо користуватися першими двома способами обходу блокування.

Як обійти блокування «Вконтакті» на смартфоні

Найкращий варіант як обійти блокування зі смартфону, це встановити спеціальну VPN програму. Вона шифруватиме ваш трафік через сервер в іншій країні, завдяки чому мобільний оператор не знатиме куди ви заходите і, відповідно, не зможе заблокувати доступ.

 1. Заходимо у “Play Маркет” (якщо у вас телефон на Android) чи “App Store” (якщо у вас оригінальний «Айфон»).
 2. Вводимо назву потрібної програми, наприклад “Hola Free VPN” чи “Turbo VPN” (для андроїд), Browsec VPN чи Privatix (для iOS).
 3. Встановлюємо цю програму та запускаємо.

Ось приклад що робити після запуску Hola Free VPN для того щоб обійти блокування «Вконтакте» чи інших сайтів.

Все що потрібно – це запустити програму, далі вибрати через яку країну ви хочете зайти. Потрібну знайти програму в списку і натиснути на її іконку, після чого натиснути кнопку “Відкрити” (“Открыть”, “Open”).

Таким чином “Вконтакті”, браузер чи будь яка інша вибрана вами програма працюватиме через закордонний VPN, відповідно оператор мобільного зв’язку чи інший інтернет-провайдер не зможе заблокувати доступ до потрібних вам сайтів.

Сподіваємося наша інструкція допомогла вам розібратися як обійти блокування «Вконтакті», «Мейл.ру», «Яндекса» та інших сайтів. Якщо залишилися запитання або ж маєте чим доповнити нашу статтю – пишіть у коментарях нижче.

Коментарі

 1. Рома 22.05.2017 Відповісти
  • Віктор 22.05.2017 Відповісти
 2. Ваня 22.05.2017 Відповісти
 3. Уляна 30.05.2017 Відповісти
  • Віктор 30.05.2017 Відповісти
 4. Іван 06.07.2017 Відповісти
  • Віктор 13.07.2017 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *