Українська соціальна мережа: Ukrainians.co

Не так давно в Україні було заблоковано доступ до соціальної мережі «Вконтакті». Ми навіть писали інструкцію як обійти це блокування і зайти на vk.com , використовуючи VPN-сервіси. Однак для багатьох це не зручно, почався масовий перехід у Facebook. Правда останній зі своїм незручним інтерфейсом не може прижитися серед молоді, тому виник попит на нову соціальну мережу.

Огляд соціальної мережі Ukrainians.co

Українська соціальна мережа: Ukrainians.co
Ось так виглядає сторінка користувача в соцмережі Ukrainians.

На момент запуску у цій соціальній мережі фактично не було нічого, окрім реєстрації. Тобто можна було лише зареєструватися і завантажити аватарку (фотографію профілю). За два місяці розробники встигли написати базові функції, а саме:

  1. Стіну користувача, де той може публікувати записи (з фотографіями, а також з відео завантаженими через ютуб).
  2. Можливість ставити «лайки» записам користувачів, а також коментувати їх.
  3. Друзі (що ж це за соцмережа була б, де можна додати людину в друзі).
  4. Новини, де, власне, відображаються новини друзів (поки що лише їхні публікації).
  5. Сповіщення – система повідомляє коли хтось вподобав ваш запис чи залишив коментар до нього, підтвердив заявку в друзі.
  6. Повідомлення, які забезпечили можливість зареєстрованим користувачам писати один одному приватні повідомлення.
  7. Мобільний додаток для Android, з яким користування соцмережею зі смартфону стає значно зручнішим.

Наступним кроком розвитку буде відкриття «Спільнот», поки що ж замість них використовуються звичайні аккаунти. Також розробники обіцяють можливість прослуховування музики, фотоальбоми та відеозаписи.

Українська соціальна мережа - новини
Так виглядає сторінка з новинами.

На відмінну від фейсбуку, тут новини відображаються в хронологічному порядку (тобто по даті публікації). Реклама у стрічці новин вже ж, але наразі її мало порівняно з тим же Facebook.

Українська соціальна мережа - повідомлення
А це приватні повідомлення.

Поки що маємо лише можливість написання самих повідомлень і їх видалення, ніяких смайликів і стікерів поки що немає. У майбутньому, звісно ж, це все мусить бути додано.

Українська соціальна мережа - друзі
Сторінка «Друзі».

Тут можна переглянути весь список друзів, друзів онлайн, підписників. Також можна побачити хто подав заявку у ваші друзі, підтвердити її або ж залишити цю людину в підписниках.  На сторінці «Підписники» є можливість подивитися і вихідні заявки, тобто ті, які подавали ви.

Українська соціальна мережа - сповіщення
Так виглядають “Сповіщення”. Старі прочитані сповіщення з часом зникають, історії сповіщень як у «Вконтакті» чи Фб поки що немає.
Українська соціальна мережа - пошук людей
А це пошук людей, ним можна скористатися для пошуку знайомих.

Чи є майбутнє у нової соціальної мережі?

На мою думку в Ukrainians.co безумовно є, адже це перша українська соціальна мережа, яка дійсно пишеться з нуля. Всі попередні спроби були на готових CMS, без професійної команди розробників.

Однак не варто сподіватися, що за тиждень чи навіть місяць ця соціальна мережа буде настільки ж функціональною, як нині заблокований «Вконтакті». Адже і vk.com розроблявся не за день, а роками. Я ще пам’ятаю часи коли там не було теперішніх “Діалогів”, ніяких стікерів теж не було, як і багато чого іншого.

Загалом, потрібно лише чекати і, звісно ж, як мінімум зареєструватися на https://www.ukrainians.co/ щоб показати розробникам що вони працюють не даремно.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *